Wpisy oznaczone tagiem "ski"

Ski alpinizm

Ski alpinizm Coraz częściej turyści, którzy przybywają w tereny Podhala poszukują tras mniej uczęszczanych do uprawiania narciarstwa. Pragną jedynie spokoju, ciszy i kontaktu z naturą. Takie możliwości daje im sport zwany ski alpinizmem. Aby uprawiać ten sport trzeba jednak posiadać pewne umiejętności, czyli dobrze jeździć na nartach, znać trasy i posiadać dobry sprzęt narciarski. Ski alpinizm to sposób na oderwanie się od wyciągów czy nadmiaru turystów, którzy na stokach nadciągają z każdej strony. Jest to też najlepszy sposób na poruszanie się po górach w sezonie zimowym. Aby uprawiać ten sport musimy być zaopatrzeni w narty posiadające wyjątkowe wiązani skiturowe, buty skiturowe, które charakteryzują się ruchomą cholewką dzięki temu but jest ruchomy podczas zjazdu. Kolejnym elementem są foki, czyli pasy materiału, które umiejscawia się pod nartami, zapobiegają one ślizganiu się sprzętu do tylu a my możemy podejść pod każde wzgórze. Nazwa sprzętu wzięła się od fok, z których to skór wyrabiano materiały. Niezbędnymi będą kijki narciarskie oraz gogle, które osłaniają oczy przed wiatrem i śniegiem. Pamiętajmy, że podczas zjazdu możemy osiągnąć bardzo wysoką prędkość. Aby wyprawa była kompletna nie pomijamy właściwego ubioru. Ubranie lekkie i przepuszczające powietrze sprawdzi się najbardziej. Zazwyczaj ubieramy się na cebulkę tak jest najwygodniej, nie pomijamy plecaka, w którym zmieści się mapa, jedzenie oraz coś do picia. Coraz częściej dodatkiem jest też detektor lawinowy, czyli sprzęt pozwalający przetrwać pod lawiną.

  • O serwisie

    Podhale jest regionem położonym w południowej części Polski. Podhale to przede wszystkim teren górzysty, nie brakuje w nim jednak również nizin. Jeśli chodzi o sam klimat jest tutaj dość zimny. Szczególnie mroźna jest pora zimowa wówczas temperatury dochodzą nawet o -20 stopni. Jeśli chodzi o lato jest ciepłe jednak krótkie. Podhale to oprócz pięknego krajobrazu również cudowni ludzie. Zamieszkują je przede wszystkim górale, jest to ludność mająca bardzo dużą kulturę i tradycje. Widać je nie tylko w tradycyjnym budownictwie, ale też i strojach, kuchni góralskiej.

Podhale jest bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek, to właśnie tutaj przybywa, co roku ogromna liczba turystów. Trzeba zaznaczyć, że na Podhalu można wypoczywać biernie, jaki aktywnie. Każda pora roku jest dobra na odwiedzanie tego miejsca. Podhale to region bogaty w liczne zabytki na każdym kroku widać to na przykładzie budownictwa czy też kościołów pochodzących nawet z średniowiecza. Górale bardzo hołdują tradycji stąd ogromna dbałość o zabytki występujące w tym rejonie. Podhale to także ciekawa kultura i niepowtarzalny folklor. Panie ubierają ręcznie haftowane suknie panowie z kolei piękne koszulkę, strój ten obowiązuje przy okazji największych świat lub wesel. Oprócz bogatej historii i zabytków Podhale może skusić ans także cudowną kuchnią. Dominuje w niej samo naturalne jedzenie. Górale większość produktów pozyskują z własnego ogrodu i hodowli. www.hab-corp.pl/intensywny-przedmuch-cylindrow-silnikow-doladowywanych/