Wpisy oznaczone tagiem "podgórze"

Brzegi

Brzegi Każdy, kto chce wypocząć w miłym towarzystwie i do tego malowniczym powinien udać się na Podhale do Brzegów. Miejscowość można zlokalizować na mapie kierując się do pasma podgórza bukowińskiego. Takie usytuowanie sprawia, że teren jest jeszcze bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym, występuje tutaj wiele wzgórz. Datę powstania tej miejscowości datuje się na 1625 roik. Początki tej miejscowości były bardzo trudne, górzysty teren nie sprzyjał rolnictwu ani turystyce. Mieszkańcy trudnili się prostym rolnictwem, karczowaniem lasów oraz pasterstwem. Wieś bardzo wolno ulegała przemianom do dziś można zauważyć tutaj inny rytm życia, wszystko dzieje się po woli bez pospiechu stąd to wymarzone miejsce na letni wypoczynek. Nie można pominąć też ważnego waloru turystycznego, jakim jest cudowny widok na Tatry. W brzegach można też dobrze zjeść, lokale znajdują się w punktach wypoczynkowych lub na polanie Głodówce. Gospodynie kuszą regionalnymi przysmakami, oraz niesamowitymi widokami. Jak widać można połączyć przyjemne z pożytecznym. We wsi można spotkać też liczne zabytki naturalnie w całości wykonane z drewna. Zaliczamy do nich chatki pochodzące jeszcze z szesnastego wieku, oraz kościółki. Wszystkie te miejsca mają swoją dusze oraz klimat. W Brzegach można nie tylko aktywnie wypoczywać jedząc na nartach czy uprawiając wspinaczkę, to znakomity teren dla ludzi poszukujących ciszy i spokoju. Znajdują się tutaj malownicze doliny i piękne szczyty. Turysta może śmiało odpocząć na łonie natury. Szczególnie urokliwe jest tutaj lato, wówczas wszędzie jest zielono i kolorowo.

  • O serwisie

    Podhale jest regionem położonym w południowej części Polski. Podhale to przede wszystkim teren górzysty, nie brakuje w nim jednak również nizin. Jeśli chodzi o sam klimat jest tutaj dość zimny. Szczególnie mroźna jest pora zimowa wówczas temperatury dochodzą nawet o -20 stopni. Jeśli chodzi o lato jest ciepłe jednak krótkie. Podhale to oprócz pięknego krajobrazu również cudowni ludzie. Zamieszkują je przede wszystkim górale, jest to ludność mająca bardzo dużą kulturę i tradycje. Widać je nie tylko w tradycyjnym budownictwie, ale też i strojach, kuchni góralskiej.

Podhale jest bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek, to właśnie tutaj przybywa, co roku ogromna liczba turystów. Trzeba zaznaczyć, że na Podhalu można wypoczywać biernie, jaki aktywnie. Każda pora roku jest dobra na odwiedzanie tego miejsca. Podhale to region bogaty w liczne zabytki na każdym kroku widać to na przykładzie budownictwa czy też kościołów pochodzących nawet z średniowiecza. Górale bardzo hołdują tradycji stąd ogromna dbałość o zabytki występujące w tym rejonie. Podhale to także ciekawa kultura i niepowtarzalny folklor. Panie ubierają ręcznie haftowane suknie panowie z kolei piękne koszulkę, strój ten obowiązuje przy okazji największych świat lub wesel. Oprócz bogatej historii i zabytków Podhale może skusić ans także cudowną kuchnią. Dominuje w niej samo naturalne jedzenie. Górale większość produktów pozyskują z własnego ogrodu i hodowli. https://www.makamakaplus.pl/pl/c/Przechowywanie/24