Wpisy oznaczone tagiem "góry"

Krupówki w Zakopanem

Krupówki w Zakopanem Zakopane jest miejscem wszystkim doskonale znanym, to właśnie ono pojawia się najczęściej na widokówkach czy czasopismach. Ludzie zachwalają ten zakątek za piękny krajobraz i wspaniale miejsce do uprawiania sportów zimowych. Zakopane, co watro podkreślić jest bardzo rozwiniętym miastem, zajmuje drugą pozycje w skali wielkości miast podhalańskich. To właśnie te tereny turyści wybierają najczęściej na wycieczki, czy wakacje. Mówiąc o Zakopanym nie możemy pominąć ważnej wizytówki tego miejsca mianowicie Krupówek. Jest to nic innego jak najbardziej reprezentacyjna ulica tego miasta. Znajduje się ona w samym centrum i właśnie z tego punktu rozpościera się wspaniały widok na Giewont. Ulica ta jest wszystkim dobrze znana, ponieważ to tutaj znajdują się liczne kramiki, odbywają się jarmarki. Górale mogą pokazać swoją twórczość, dać turystom zasmakować regionalnej kuchni. Na każdym rogu możemy kupić serek oscypek lub inny atrybut góralski taki jak ciupaga czy kapelusz z piórkiem. Kramiki i sama ulica ciągną się kilometrami. Co ważne cały teren jest odcięty od aut, zazwyczaj przemieszcza się tutaj każdy pieszo. Ten sposób jest najszybszy i najbardziej wygodny. Wzdłuż ulicy znajduje się jeszcze kilka ważnych punktów, które watro jest odwiedzić są to przede wszystkim Muzeum tatrzańskie, kościółek parafialny świętej rodziny. Są także punkty typowo usługowe jak bank, poczta, czy puby. Tych ostatnich nie brakuje stąd też Krupówki są najbardziej cenionym z punktów w Zakopanem, znajduje się tutaj też najwięcej turystów.

  • O serwisie

    Podhale jest regionem położonym w południowej części Polski. Podhale to przede wszystkim teren górzysty, nie brakuje w nim jednak również nizin. Jeśli chodzi o sam klimat jest tutaj dość zimny. Szczególnie mroźna jest pora zimowa wówczas temperatury dochodzą nawet o -20 stopni. Jeśli chodzi o lato jest ciepłe jednak krótkie. Podhale to oprócz pięknego krajobrazu również cudowni ludzie. Zamieszkują je przede wszystkim górale, jest to ludność mająca bardzo dużą kulturę i tradycje. Widać je nie tylko w tradycyjnym budownictwie, ale też i strojach, kuchni góralskiej.

Podhale jest bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek, to właśnie tutaj przybywa, co roku ogromna liczba turystów. Trzeba zaznaczyć, że na Podhalu można wypoczywać biernie, jaki aktywnie. Każda pora roku jest dobra na odwiedzanie tego miejsca. Podhale to region bogaty w liczne zabytki na każdym kroku widać to na przykładzie budownictwa czy też kościołów pochodzących nawet z średniowiecza. Górale bardzo hołdują tradycji stąd ogromna dbałość o zabytki występujące w tym rejonie. Podhale to także ciekawa kultura i niepowtarzalny folklor. Panie ubierają ręcznie haftowane suknie panowie z kolei piękne koszulkę, strój ten obowiązuje przy okazji największych świat lub wesel. Oprócz bogatej historii i zabytków Podhale może skusić ans także cudowną kuchnią. Dominuje w niej samo naturalne jedzenie. Górale większość produktów pozyskują z własnego ogrodu i hodowli. Turystyka i podrłźe noclegi-zakopane-centrum.eu